آنالیز بدن

آنالیز بدن

دستگاه آنالیز بدن موجود در کلینیک دکتر ادهم و تجزیه و تحلیل دقیق جامع ترکیب بدن شما برای کمک به شناخت نوع تیپ توده بدنی و تجویز پزشک لاغری و تغذیه و حفظ اهداف خودتان در سلامتی و لاغری بسیار مهم است.

تجزیه و تحلیل بدن و درک متغیرهای مختلفی که ترکیب بدن شما را تشکیل می دهند، مزایایی نیز دارد:

اول، می تواند به شما در تبدیل شدن به هدف بیشتر (بدون نیاز به فریب خوردن هنگامی که وزن شما نوسان می شود!) کمک کند ، به طور خلاصه، شما می توانید تصویر بزرگتر را از طریق آگاهی کامل از قطعاتی که ترکیب بدن را تشکیل می دهند، مشاهده کنید. دوم، شما یک دیدگاه دقیق تر به دست خواهید آورد و قادر خواهید بود که آنچه را که به آن کار نمی کنید مقایسه کنید. در نتیجه، شما دقیقا می دانید که چه گام های خاصی یا تعدیلاتی که می توانید در جهت هدف خود انجام دهید، برای به دست آوردن توده عضلانی بیشتر، از دست دادن توده چربی و یا هر دو. جزیه و تحلیل ترکیب بدن یک روش توصیف آنچه که بدن شما ساخته شده است، از جمله چربی، عضلات، پروتئین، مواد معدنی، و آب بدن است. در تجزیه و تحلیل ترکیب بدن BIA معمول، کل بدن بدست می آید .

 

آنالیز بدن چیست؟

آیا میخواهید سن زیست شناختی بدن خودتان را بدانید؟ آیا از وزن ماهیچه ها، توزیع ماهیچه ها و میزان چربی موجود در بازوها، پاها و نواحی شکمتان آگاه هستید؟ شما میتوانید تمامی این اطلاعات و حتی اطلاعات بیشتر را با کمک آنالیزگرهای ترکیب بدنی دریافت کنید که شامل اطلاعات پایه ای )از قبیل: وزن، قد و ...( و شاخص های خاص )از قبیل: تراکم ماهیچه، درصد چربی، سن زیست شناختی و ...( میباشد. نتایج نشان میدهد که میزان دقت این آنالیزگرها حدود 99 درصد و شاخص های ارائه شده آن به اندازه شاخصهای ارائه شده از سازمان جهانی سلامت (WHO) مطلوبیت دارد. به علاوه آنالیزگرها، میزان سوخت و ساز پایه ای و کالری مصرف روزانه توصیه شده را نشان میدهند.

نتایجی که به آنها پی خواهید برد:

 • سن زیست شناختی بدن
 • درصد چربی و نحوه توزیع آن در قسمتهای مختلف بدن
 • توده های بدون چربی بدن
 • میزان سوخت و ساز پایه ای و کالری مصرف روزانه توصیه شده
 • دستورالعمل هایی برای کنترل وزن

اگر با توجه به توصیه ها وزن، درصد چربی، قد و تناسب ماهیچه های بدنتان متعادل نیست، متخصصان دستورالعمل هایی را برای کنترل وزنتان ارائه میدهند. این دستورالعمل ها شامل تغییرات توصیه شده در کالری مصرف روزانه و افزایش مصرف انرژی مورد نیاز از طریق ورزش میباشند. آنالیزگرها به شما این امکان را میدهند که به منظور ارائه اطلاعات ثانوی در خصوص تمرین بیشتر، رژیم غذایی و تاثیرات مثبت آنها به یک بررسی کلی از شاخصهای ترکیب بدن خود برسید.

قبل از اندازه گیری

  • اندازهگیری باید حدود 3 الی 4 ساعت بعد از آخرین وعده غذایی شما انجام شود.
  • از مصرف محصولات ادرارآور )دیورتیک( مانند قهوه و نوشیدنیهای انرژیزا اجتناب کنید(حدود 4 ساعت).
  • حدود 2 ساعت قبل از اندازهگیری، 2 لیوان آب بنوشید.
  • از انجام هرگونه ورزش، سونا و یا هر فعالیت دیگری که میتواند باعث عرق بیش از حد شود، اجتناب کنید (حداقل به مدت 4 ساعت قبل از اندازهگیری).
  • از مصرف هرگونه مواد الکلی حداقل 24 ساعت قبل از اندازهگیری اجتناب کنید.

چرا آنالیز بدن مهم است؟

آنالیز بدن قدم اول و مسئلهای مهم برای تناسب اندام و سلامتی تمام افراد و ورزشکاران میباشد. برای کسانی که در حال افزایش یا کاهش وزن و یا حتی در حال انجام ورزش و تمرین برای تناسب اندام هستند، کسانی که میخواهند از وضعیت عمومی بدن خود مطلع شوند و کسانی که متقاضی عمل لیپوماتیک )پیکر تراشی نواحی شکم(، ابدومینوپلاستی )جراحی ترمیمی( و ... با استفاده از دستگاههای لاغری هستند، مهمترین و ضروریترین آزمایشی است که حتما باید انجام شود، چرا که این آنالیز کمک شایانی به پزشکان متخصص جراحی پلاستیک، پزشکان متخصص تغذیه و مربیان ورزشی حرفه ای میکند. انجام آنالیز بدن و اطلاع از میزان چربی بدن و استفاده از این اندازهگیریها برای ادامه روند درمانی و ورزشی و ... ضروری میباشد.


 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

همین حالا تماس بگیرید

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید: