بینی خوش فرم بدون جراحی با تزریق ژل

بینی خوش فرم بدون جراحی با تزریق ژل
عمل بینی بدون جراحی یک روش جدید و بسیار هیجان انگیز برای بیمارانی است که می خواهند شکل و فرم بینی خود را تغییر دهند. در این روش بدون اینکه بیمار زیر تیغ جراحی قرار بگیرد(جراحی تهاجمی) امکان تغیر شکل بینی و بهبود آن با تزریق ژل به بینی فراهم می شود. از مزایای عمل بینی بدون جراحی می توان به نتیجه گیری زودتر، معالجه سریعتر و نداشتن درد یا درد کمتر اشاره کرد.در ادامه با ما همراه باشید. 

تزریق ژل به بینی 

 یکی از مهم‌ترین کارهایی که در حین جراحی زیبایی بینی انجام می‌شود، برداشتن قوز بینی از روی تیغه‌ی بینی است. ظاهر برآمده و قوزدار بینی همیشه هم به خاطر وجود بافت اضافه روی تیغه‌ی بینی نیست، در برخی از موارد فرو رفتگی بینی و فرورفتگی پیشانی و بالای بینی موجب می‌شود که ظاهر بینی طوری به نظر بیاید ک دارای قوز است. کلیدی‌ترین نکته در درمان فرورفتگی بینی و پیشانی این است که ساختاری در این ناحیه ایجاد شود که دقیقا با خصوصیات آناتومی و معیار زیبایی بینی همخوانی داشته باشد و هم از زاویه روبه‌رو و هم زاویه کناری، ظاهری زیبا و طبیعی ایجاد کند. در صورتی که جراح بتواند این عمل را به نحو صحیح انجام دهد، قطعاً بیمار به نتایج دلخواه خود دست خواهد یافت و ظاهر قوزدار بینی برطرف می‌شود. تغییر شکل بینی بدون نیاز به عمل جراحی، می‌تواند بینی شما را صاف‌تر، جامع‌تر و یا متقارن‌تر جلوه دهد.

کاربرد تزریق ژل به بینی

– افرادی که کمی انحراف بینی دارند.
– بینی های کوچک که نیاز به تجدید ساختار دارند.
– بینی های شبیه قلاب که نیاز به اصلاح ظاهر و صاف کردن آنها وجود دارد.
– بینی هایی که قوز بینی  متوسط بر روی پل بینی وجود دارد.
– افتادگی بینی بصورت خفیف تا متوسط سر بینی
– وجود یک بینی که نیاز به اصلاح پس از عمل جراحی رینوپلاستی دارد.
– بینی هایی که سر آنها بالا است یا نوک بینی نیاز به اصلاح دارد.

زیبایی بینی با تزریق ژل شامل مراحل اصلی زیر است:

  • قبل از درمان: از مواد بی حسی موضعی بر روی بینی 15 تا 30 دقیقه قبل از شروع درمان استفاده می شود.
  • در طول درمان: مقدار کمی از پر کننده های پوستی به محل تزریق شده و موقعیت آنها بطور دقیق در زیر پوست تنظیم می شود. به این ترتیب می توان کنترل کامل بر ظاهر و زیبایی ایجاد شده در طول درمان داشت. پزشک در ادامه محل تزریق ژل بینی را ماساژ می دهد تا به این ترتیب بتواند ظاهر بینی شما را با توجه به نیازهای درمانی اصلاح نماید. در طول درمان، شما کاملاً بیدار و هوشیار هستید. در این زمان معمولاً یک آینه در اختیار شما قرار داده می شود تا با استفاده از آن شما بتوانید درمان انجام شده را مشاهده کرده و کنترل نمایید.
  • پس از درمان: پس از درمان لازم است از دست زدن یا بکار بردن مواد آرایشی بر روی ناحیه درمان شده تا 6 ساعت خودداری کنید تا به این ترتیب بتوان از ایجاد عفونت در محل درمان جلوگیری کرد. در این مرحله لازم است توصیه های پزشک بطور کامل رعایت شود.
نتایج حاصل از این روش درمانی رفع فرورفتگی بینی با ژل بلافاصله پس از درمان مشاهده می شود و می تواند 6 تا 12 ماه ماندگاری داشته باشد. به خاطر اینکه نتایج ایجاد شده موقت هستند، شما می توانید تغییرات ایجاد شده در ظاهر صورت خود را با گذشت زمان اصلاح نمایید و به این ترتیب همواره یک ظاهر عادی و طبیعی داشته باشید.
تزریق ژل به بینی می‌تواند در مدت زمان‌های مختلفی، بسته به نام و نوع ژلی که استفاده می‌شود، از یک سال تا دو سال و نیم دوام بیاورد.

بررسی انواع ژل ها

1) هیالورونیک اسید
 یکی از مواد طبیعی که دارای کاربرد فراوان در ساخت ژل های پر کننده پوست است، اسید هیالورونیک می باشد. این ماده در کل بدن انسان و نیز اکثر ارگانیزم های زنده دیگر موجود است. این ماده دارای کارکردهای متنوع می باشد که شامل افزایش قابلیت ارتجاع پوست و افزایش حجم آن است و می تواند یک ظاهر جوان و شاداب برای پوست ایجاد کند. برای مثال رستیلان و ژودرم ژل های ارتریل غیر حیوانی ساخته شده از اسید هیالورونیک هستند که در آزمایشگاه ساخته می شوند. این نوع ژل ها هیچگونه ساختار حیوانی یا انسانی ندارند (DNA) و دارای بیشترین ایمنی در بین تمام پر کننده های پوستی رایج در بازار هستند. علاوه بر این، ژل های ساخته شده از اسید هیالورونیک تنها موردی است که امکان بازگشت نتایج حاصل از درمان با آن وجود دارد. استفاده از این محصولات برای اصلاح چین و چروک پوست مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا است و در سایر حوزه ها بطور تایید نشده مورد استفاده قرار می گیرند.

2) رادیس
رادیس یک نوع محصول مصنوعی ساخته شده از ریزدانه های هیدروکسی آپاتیت کلسیم (CaHA) است که در محلول ریکسی متیل سلولز سدیم قرار داده می شود. این ژل یک پر کننده مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا است که برای تزریق به پوست با حداقل سطح تهاجم استفاده می شود. تزریق این محصول به پوست می تواند اصلاحات فوری برای ظاهر آن به همراه داشته باشد. علاوه بر این برای انجام این تزریق نیازی به تست حساسیت وجود ندارد. رادیس به عنوان یک چارچوب در زیر پوست عمل می کند و می تواند ساختار لازم را در محل تزریق ایجاد کند و تولید کلاژن طبیعی را تحریک نماید. نتایج حاصل از بررسی های کلینیکی نشان می دهد نتایج این روش درمانی ممکن است برای مدت یک سال یا بیشتر در اکثر موارد درمان، دوام و ماندگاری داشته باشند.

دوره بهبودی و نقاهت تزریق ژل بینی

طول دوره بهبودی و نقاهت متناسب با روشی که بیمار و پزشک انتخاب می‌کنند متغیر است. در صورتی که ژل تزریق کرده باشید نیازی به استراحت ندارید ولی ممکن است تا چند روز دچار تورم و کبودی شوید. در صورتی که تحت عمل‌های جراحی قرار گیرید و از ایمپلنت‌های سیلیکونی استفاده کنید ممکن است کبودی و تورم در ناحیه درمان شده ایجاد شود که در کمتر از 2 هفته بهبود می‌یابد و در برخی از بیماران هم ممکن است زودتر از این خوب شوند. در صورتی که عمل پیوند غضروف انجام داده باشید، کبودی و تورم ناشی از آن به طور مشابه پس از مدتی برطرف می‌شود. پس از انجام هر یک از این سه روش درمانی قویاً توصیه می‌شود که بیمار از بینی خود به خصوص در سه ماه اول پس از انجام عمل جراحی یا تزریق به طور مضاعف مراقبت کند. وارد آمدن نیروی خارجی شدید ممکن است باعث انحراف ایمپلنت، حرکت ژل و یا حتی انحراف خود بینی شود.

قویاً توصیه می‌شود که از استعمال دخانیات در طول دوره نقاهت و بهبودی خودداری کنید زیرا سیگار کشیدن و استعمال دخانیات باعث ایجاد اختلالات تنفسی و انسداد بینی می‌شود. به دلیل وجود التهاب و زخم ممکن است تنفس شما دچار اختلال شود که سیگار کشیدن این وضعیت را وخیم‌تر می‌کند. استعمال دخانیات باعث می‌شود که بهبودی به تأخیر افتاده و اسکارهای (جای زخم) نازیبایی در ناحیه درمان شده ایجاد شوند.

مزایای تزریق ژل به بینی

1) دستیابی به نتایج نیمه ماندگار
در صورتی که یک بیمار درباره استفاده از روش جراحی بینی تردید دارد، زیبایی بینی بدون جراحی با تزریق ژل می تواند نتایج مشابه جراحی بینی سنتی را برای فرد به همراه داشته باشد، اما این نتایج برای همیشه ماندگاری و دوام ندارد. البته از جراحی بینی برای موارد دیگری همچون درمان پولیپ بینی نیز بهره گرفته میشود.

2) هزینه زیبایی بینی کمتر

عمل جراحی بینی یکی از گران ترین عمل های زیبایی است و اغلب افراد به دلیل عدم توانایی مالی قادر به پرداخت هزینه این عمل نیستند. اما تزریق زل به بینی به مراتب کم هزینه تر بوده که این امر از جمله مزیت های استفاده از این روش نسبت به عمل جراحی به شمار می آید

3) غیر تهاجمی بودن
فکر کردن به عمل جراحی یا قرار گرفتن تحت بی هوشی عمومی به حدی برای بعضی افراد نگران کننده است که از انجام عمل جراحی زیبایی بینی خودداری می کنند. این موضوع در حالی است که با تقبل هزینه عمل بینی بدون جراحی با تزریق ژل 100% بدون نیاز به عمل جراحی و غیر تهاجمی انجام می شود و در این حالت فقط چند سوزن به بینی شما وارد می شود.

4) عدم نیاز به دوره ریکاوری
با استفاده از روش زیبایی بینی بدون عمل جراحی با تزریق ژل نیازی به استراحت پس از تزریق ژل نیست و دیگر شما با ظاهر کبود یا همراه با پانسمان برای چند روز پس از جراحی مشاهده نخواهید شد. در این حالت فقط کمی احساس درد و مقدار کمی ورم در روز انجام تزریق وجود خواهد داشت. همچنین امکان از سر گیری تمام فعالیت های عادی در روز پس از تزریق برای بیمار وجود دارد.

خطرات و عوارض احتمالی

برخی از عوارض خاصی که ممکن است بعد از انجام یک عمل زیبایی بینی بدون جراحی بروز کند عبارت است از:
  • قرمزی بینی که بعد از چند روز به‌خودی‌خود برطرف می‌شود.
  • ورم و خون‌مردگی در ناحیه بینی که به‌تدریج برطرف می‌شود و شما می‌توانید نتایج عمل را ببینید.
  • حساس شدن بینی
  • بروز عفونت
  • آسیب‌دیدگی پوست بینی
  • ایجاد حالت نامتقارن یا ناهموار بر روی بینی و یا نتایجی که باعث نارضایتی شما شود.
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

همین حالا تماس بگیرید

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید: